Krople do oczu – z konserwantami i bez. Które wybrać?

Niektórzy ludzie potrzebują kropli do oczu, ponieważ bez nich nie są w stanie funkcjonować. Niestety, niektórzy mają problemy z suchością oczu a także z ich podrażnieniami i bez specjalnych kropli do oczu się nie obędzie. W dzisiejszych czasach na rynku jednak istnieje wiele różnych opcji do wyboru. Każdy jest w stanie wybrać najbardziej odpowiednie krople dla siebie, dzięki którym jest w stanie utrzymać swoje oczy w zdrowiu.

Na rynku można znaleźć krople, które można wyróżnić za pomocą obecności lub braku konserwantów. Wiele osób myśli, że krople z konserwantami muszą być z natury gorsze od tych, które tych konserwantów nie posiadają. Prawda jest jednak taka, że obie opcje mają zarówno wady, jak i zalety. Jak więc wybrać odpowiednie krople dla swoich oczu? W które zainwestować, aby mieć pewność, że dadzą ci taki efekt, na jakim ci zależy?

Krople do oczu

Z konserwantami i bez – jakie krople do oczu wybrać?

Jakie krople warto dobrać do swoich oczu? Preparaty z konserwantami zdecydowanie są popularniejsze i znacznie łatwiej jest je znaleźć w aptekach. Przede wszystkim są także tańsze, ponieważ konserwanty sprawiają, że dane opakowanie można używać dłużej. Trzeba mieć jednak świadomość, że konserwanty nie są dobre dla człowieka – oczywiście to dawka czyni je szkodliwymi, jednak osoby, które są wrażliwe mogą mieć po jakimś czasie problemy ze zwiększeniem się suchości oka po używaniu właśnie kropel z konserwantami. Trzeba zatem uważać na to, ile się ich leje i jak długo się je stosuje – ponieważ to wszystko ma wpływ na zdrowie gałki ocznej.

Z drugiej strony są także jeszcze krople do oczu bez konserwantów, które nie podrażniają i nie są aż tak niebezpieczne. Jest to zdecydowanie lepsza opcja dla osób, które potrzebują tylko trochę wspomóc swoje oczy i nie chcą ich przy tym niszczyć. Niestety zdecydowaną wadą takiej bezkonserwantowej opcji są zdecydowanie ceny – znacznie wyższe niż te, które obowiązują krople z konserwantami. Przeważnie krople bez konserwantów są sprzedawane w tak zwanych minimsach, czyli opakowaniach jednorazowego użytku. Krople otwarte należy zużyć całe, ponieważ w innym wypadku się zmarnują. Jeżeli chodzi o większe opakowania, to preparaty z systemem ABAK, gdzie w środku opakowania znajdują się filtry, które odfiltrowują niechciane konserwanty.

To jakie krople do oczu użyjesz zależy więc tylko i wyłącznie od ciebie – czy wolisz płacić mniej i mieć jedno opakowanie, które starczy ci na dłużej. Czy jednak wolisz kupować za każdym razem mniejsze opakowania, które owszem są wygodniejsze w użytkowaniu, jednak kosztują znacznie więcej. Ofertę medykamentów topowych i znanych  producentów w korzystnych cenach oferuje Grupa Zakupowa Aptekarium. W swojej ofercie zawierają szeroką gamę produktów m.in. właśnie takich jak krople do oczu.

Czy warto używać kropli do oczu?

Czasami nie ma wyboru i należy używać kropli do oczu. Jednak jeżeli twoje problemy z powiekami staną się na tyle uciążliwe, że będziesz zmuszony regularnie używać tych kropli, wtedy warto jednak sięgnąć po opinię lekarza specjalisty, który powie ci, co tak naprawdę jest nie tak z twoimi oczami. Być może będziesz w stanie poradzić sobie z suchością swoich oczu w zupełnie inny sposób? A może będziesz potrzebować konkretnych kropli, które będziesz musiał stosować przez jakiś czas? Nie dowiesz się tego, dopóki się nie zbadasz.