Kroplówka witaminowa – nowoczesny sposób na walkę z niedoborem witamin

Z każdym dniem organizm traci niezbędne składniki odżywcze, które muszą być uzupełniane. Nie zawsze jednak da się je uzupełniać na bieżąco, czasami z powodu trybu życia, a innym razem z braku czasu.

Choć powodów może być wiele, istnieje sposób na uzupełnianie witamin przez każdego i jest nim kroplówka witaminowa. Jeśli brzmi to ciekawie, zapraszamy do lektury artykułu, w którym piszemy o tym, co warto wiedzieć na temat takiej kroplówki i jakie są zalety takiego rozwiązania.

Co to jest kroplówka witaminowa?

Najprościej mówiąc, kroplówka witaminowa to sposób dostarczenia organizmowi niezbędnych witamin za pomocą wkłucia. Kroplówkę podaje się osobom, które chorują przewlekle i muszą przyjmować witaminy w takiej formie, jak i osobom zdrowym, które mają niedobór poszczególnych witamin. Skąd wiadomo, jakich witamin danej osobie brakuje? Wykazują to badania krwi. W zależności od diety, stylu życia i predyspozycji u poszczególnych osób niedobór jest bardzo różny.

Często zależy to także od pory roku – na przykład witamina D dostarczana jest organizmowi przez słońce, dlatego w zimowym okresie, kiedy tego słońca jest niewiele, wielu osobom brakuje tej witaminy. Z kolei osoby spędzające większość czasu w budynku, zamiast na zewnątrz, nawet w lecie muszą uzupełniać witaminy za pomocą suplementów lub kroplówek.

Co daje kroplówka witaminowa?

Decydując się na kroplówkę witaminową, warto wiedzieć, że pojedynczy zastrzyk nie musi zawierać tylko jednej witaminy. Kroplówka zawiera często koktajl składający się z odpowiednio dobranych witamin, dzięki czemu za pomocą jednego zastrzyku uzupełniany jest niedobór kilku składników. Wspomniana witamina D to jeden z najważniejszych składników dla organizmu – wpływa na mocne kości, zapobiega przeziębieniu, a także działa przeciwko stanom depresyjnym oraz chorobom zębów, a to jeszcze nie wszystko.

witaminy

Ważne jest przyjmowanie również witaminy C, która wspomaga odporność organizmu oraz witaminy B, która działa przeciwko chorobom układu nerwowego i pozytywnie wpływa na kondycję skóry u osób, które walczą z trądzikiem. Z kolei magnez jest niezbędny dla wielu różnych układów znajdujących się w organizmie, np. dla układu trawiennego i nerwowego oraz dla serca. To tylko niektóre przykłady niezbędnych witamin, których można dostarczać organizmowi poprzez kroplówkę witaminową – każdy pacjent ma inne wymagania.

Zalety kroplówki z witaminami

Pierwszą ważną zaletą kroplówki witaminowej jest wspomniana możliwość przyjmowania kilku składników jednocześnie. Kolejną jest jej uniwersalność pod względem tego, kto może ją przyjmować. Kroplówka witaminowa może być podana każdemu, u kogo nie stwierdzono ku temu żadnych przeciwwskazań. Przed zastrzykiem pacjent musi pojawić się na konsultacji z lekarzem, zrobić wymagane badania i wówczas wiadomo, jaki niedobór dotyczy konkretnego pacjenta i czy osoba ta może przyjąć kroplówkę witaminową, czy nie. Warto przyjąć kroplówkę witaminową w profesjonalnym gabinecie, takim jak Nasz-Gabinet.

Oczywiście ogromną zaletą tej kroplówki jest szybkie jej wykonanie, co jest z kolei bardzo wygodne. Nie trzeba wówczas codziennie przyjmować suplementów. Należy natomiast pamiętać o tym, że po jakimś czasie witaminy znowu znikają z organizmu i ponownie trzeba je uzupełniać, nie jest to zatem zastrzyk na całe życie. Dla osób zapracowanych pojawienie się w klinice co jakiś czas może być wygodniejsze niż regularne pamiętanie o suplementacji, a z kolei osoby, które nie lubią zastrzyków, mogą mieć większe opory przed tą metodą przyjmowania witamin. Ukłucie trwa jednak tylko moment i nie jest skomplikowane.

Dzięki temu, że kroplówka jest podawana w formie zastrzyku, zawarte w niej witaminy bardzo szybko wchłaniają się do krwioobiegu, co jest kolejną istotną zaletą tego zabiegu. Warto wiedzieć również, że kroplówka jest bardzo przydatna podczas różnego rodzaju leczenia, w tym rekonwalescencji po nowotworze – witaminy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a choroba znacznie ten organizm wyniszcza. Dlatego kroplówka witaminowa jest bardzo szybkim sposobem na regularne uzupełnianie tych niedoborów.