Celem diet odchudzających jest poprawa naszego samopoczucia i kształtowanie sylwetki, czasem jednak zamiast tego typu diety wystarczy zastosować odpowiednią kurację oczyszczającą, aby poprawić stan naszego organizmu. Podczas wyboru kuracji oczyszczającej należy pamiętać, że część z nich wymaga konsultacji z lekarzem.

Dieta oczyszczająca

Zalety kuracji oczyszczających.

Kuracja zwykle trwa jeden dzień. Dzień ten jest odpoczynkiem dla organizmu, a dokładniej dla układu pokarmowego. Po zakończeniu kuracji organizm jest oczyszczony z toksyn, a część do tej pory odkładanego tłuszczu i białka zostaje wykorzystana i spalona, co powoduje efekt „odchudzenia”. Dodatkowo lekko zmniejsza się żołądek, co powoduje mniejsze zapotrzebowanie na pokarm w przyszłości.

Przed kuracją.

Do każdej tego typu kuracji należy się przygotować. Decyzja o jej rozpoczęciu nie może być natychmiastowa. Najpierw należy wybrać najlepszą kurację dla siebie. Kilka dni przed jej rozpoczęciem należy odstawić na bok kawę i wszelkie alkohole. Można przejść również na dietę lekkostrawną (jednak niekonieczne).

Przykłady kuracji:

1. Kuracja wodna – pomaga pozbyć się z organizmu m.in. dioksyn oraz pozostałości leków. Decydując się na tę kurację należy wcześniej skonsultować się z lekarzem. Kuracja trwa jeden dzień, podczas którego naszym jedynym posiłkiem jest woda (można pić również herbatę ziołową i zieloną herbatę).
2. Kuracja ryżowa – pomaga pozbyć się z organizmu nadmiaru wody. Kuracja trwa jeden dzień. Rano należy ugotować trzy rodzaje ryżu, następnie wymieszać je ze sobą i podzielić na pięć porcji, które będziemy jeść w ciągu dnia. Dodatkowo należy wypić dwie zielone herbaty i 1,5 litra czystej wody.
3. Kuracja cytrynowa – pomaga osobą mającym problemy z nadwagą i nadciśnieniem. Kuracja trwa siedem dni. Zwiększa ona witalność i odporność naszego organizmu oraz poprawia wygląd skóry. Na czym polega? Wystarczy, że do swej zwykłej diety dodasz sok z cytryny w odpowiedniej ilości.
4. Kuracja piperyną – piperyna jest ekstraktem z pieprzu czarnego. Jej codzienne zażywanie wpływa na termogenezę organizmu, co przekłada się na lepszy metabolizm oraz znakomitą poprawę krążenia. Piperyna nie pozwala na odkładanie się szkodliwego tłuszczu w organizmie, jest nieszkodliwa dla kobiety oraz mężczyzn i dodatkowo nie będzie winna efektowi tzw. jojo.