Wizyta u dentysty bez strachu i bólu

Wiele osób panicznie boi się wizyty u dentysty i unika tego spotkania tak długo, jak tylko można. Prowadzi to często do bardzo poważnych problemów oraz komplikacji, których udałoby się uniknąć, gdyby pacjent pojawił się na specjalistycznym fotelu odpowiednio wcześnie. Aby uniknąć takich sytuacji, stomatologowie sięgają po nowoczesne metody znieczulania, które są skuteczne i zmniejszają strach przed wizytą na fotelu dentystycznym.

Znieczulenie miejscowe i jego rodzaje

dentysta i pacjentUżycie specjalistycznego znieczulenia przed rozpoczęciem zabiegu u dentysty sprawia, że pacjent nie odczuwa bólu i nie cierpi, nawet jeśli wykonywane są skomplikowane procedury stomatologiczne. Zwiększa to komfort osoby leczonej oraz bezpieczeństwo pracy dentysty, który nie musi obawiać się nagłych reakcji bezwarunkowych osoby siedzącej na fotelu, spowodowanych uczuciem bólu. Jednym z najpopularniejszych rodzajów znieczuleń wykorzystywanych w gabinecie stomatologicznym, jest znieczulenie miejscowe.
Znieczulenie miejscowe dzieli się na dwa rodzaje. Pierwszy z nich to znieczulenie powierzchniowe. Do jego wykonania używany jest specjalistyczny żel lub aerozol, który sprawia, że dziąsło w danym miejscu jest lekko zdrętwiałe i pacjent nie odczuwa bólu. Jest to metoda znieczulenia, która wykorzystywana jest przy mało inwazyjnych procedurach lub przed podaniem pacjentowi drugiego typu znieczulenia miejscowego, czyli nasiękowego. Podaje się je za pomocą jednorazowej strzykawki z igłą. Znieczulenie powierzchniowe zastosowane przed podaniem znieczulenia właściwego sprawia, że pacjent nie odczuwa wbicia igły w dziąsło.
Znieczulenie miejscowe jest bardzo często wykorzystywane i obecnie stosunkowo niedrogie. W zależności od gabinetu ceny mogą się różnić, jednak nie przekraczają one kilkudziesięciu złotych. Pacjenci chętnie wykorzystują ten rodzaj znieczulenia, ponieważ przynosi on ulgę podczas zabiegu. Niestety sam proces podawania substancji znieczulającej często powoduje dyskomfort w postaci uczucia rozsadzania dziąsła i jego bólu.

Nowoczesne znieczulenie komputerowe

Stomatologia jednak nie spoczywa na laurach i stale dąży do unowocześniania metod znieczulania pacjentów przed zabiegiem. Dzięki temu powstało tak zwane znieczulenie komputerowe. Jest to bardzo nowoczesny proces, w którym nie wykorzystuje się standardowej strzykawki. To zaawansowany technologicznie system, który samodzielnie steruje tempem podawania pacjentowi środka znieczulającego. Zmniejsza to znacznie dyskomfort podczas podawania znieczulenia i sprawia, że pacjent nie odczuwa bólu w trakcie rozchodzenia się środka znieczulającego.
Ten rodzaj znieczulenia jest nieco droższy i niestety nadal oferowany jest przez niewiele gabinetów. W Gdańsku metodę QuickSleeper5 wykorzystuje między innymi profesjonalny Gabinet Stomatologiczny Podralscy. Warto wybrać się do tak profesjonalnego centrum stomatologicznego i skorzystać z tej innowacyjnej metody, która nie tylko zmniejsza odczuwanie bólu, ale również pomaga pozbyć się lęku przed dentystą. Dzięki temu rozwiązaniu pacjent może się zrelaksować i odprężyć, zamiast stresować i czekać na kolejną falę bólu spowodowaną rozchodzeniem się środka znieczulającego lub leczeniem chorego zęba.
Komputerowe znieczulenie z metodą QuickSleeper5 jest profesjonalne i w pełni bezpieczne. Sprawia, że pacjent czuje się komfortowo, a lekarz stomatolog może bezpiecznie wykonywać swoją pracę, bez obaw o reakcję na ból przez pacjenta, które często są trudne do przewidzenia i mogą skutkować różnymi komplikacjami.

Wizyta u lekarza wcale nie musi być straszna ani kojarzyć się z bólem. Wystarczy zdecydować się na gabinet stomatologiczny, który oferuje nowoczesne znieczulenie komputerowe. Jest ono podawane w sposób bezbolesny i zapewnia pacjentowi wysoki komfort podczas czynności leczniczych wykonywanych przez dentystę. Dzięki temu rozwiązaniu paniczny strach przed wizytą na fotelu stomatologicznym stanie się przeszłością.