Esperal – rewolucja w leczeniu alkoholizmu?

Wszywki alkoholowe podbijają polski i zagraniczny rynek. W kraju dotkniętym alkoholizmem kuracja za pomocą esperalu to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na całkowite zerwanie z alkoholizmem. Dlaczego to właśnie disulfiram zyskał uznanie tak wielu Polaków? Na stronie przeczytamy m.in. że wszywka alkoholowa jest w 100% bezpieczna i skutecznie zniechęca do spożywania alkoholu – informacje potwierdziliśmy ze specjalistą z Surgery Clinic w Irlandii, https://medgreg.ie/.

Polskie widmo alkoholizmu

Jak wskazują badania przeprowadzone przez WHO – Polska ma problem z nadużywaniem alkoholu. Średnio w naszym kraju wypijane jest 12,5 litry czystego alkoholu rocznie w przeliczeniu na mieszkańca. Jest to bardzo niepokojąca statystyka, w które jesteśmy bezkonkurencyjni. Jest kilka krajów, w których konsumpcja jest znacznie większa, m.in. Białoruś (18,5 litra na głowę), ale wyniki badań przeprowadzonych na Polakach nie napawają optymizmem. Średnia światowa wynosi 6,5 litra, więc Polacy przewyższają ten wynik prawie o 100%. Czy są to powody do obawy? Jak najbardziej, gdyż w naszym kraju rocznie aż 1700 osób zatruwa się alkoholem, podobna ilość ginie od chorób związanych z alkoholem, a ponad 7 tysięcy osób umiera z powodu marskości wątroby. Za tak fatalne wyniki odpowiada kultywowany od wielu pokoleń polski model picia – czyli dużo i dok granic wytrzymałości.

Sprawdź, jak może przejawiać się alkoholizm: Czy to już alkoholizm? 

Stethoscope isolated on white background

Dla osób o słabej woli

Esperal pojawił się w naszym kraju stosunkowo niedawno, ale cieszy się ogromną popularnością, gdyż jest to jedna z najbardziej skutecznych metod zwalczania alkoholizmu. Dlaczego właśnie disulfiram podbija serca Polaków? Odpowiedź jest bardzo prosta – działa na każdego i to dobitnie. Wszywka alkoholowa po połączeniu się z alkoholem w ciele pacjenta powoduje bardzo nieprzyjemne skutki, takie jak: dezorientacja, nudności, zawroty głowy – można to porównać z największym kacem jakiego miało się w całym życiu, ale z dwukrotnie gorszymi skutkami. Dlatego większość osób, która decyduje się na wszywkę, próbuje jedynie raz, gdyż strach przed ponownym wystąpieniem przykrych efektów jest zbyt duża. Esperal jest bardzo dobrym zabezpieczeniem dla osób o słabej woli, które obawiają się, że nie dadzą rady rzucić pica na stałe. Jak się okazuje, dzięki disulfiramowi jest to całkowicie możliwe.

Ale czy to jest bezpieczne?

Wszywki alkoholowe są całkowicie bezpieczne i nawet po spożyciu dużej ilości alkoholu nie zagrażają zdrowiu osoby z zaimplementowanym esperalem. Przed poddaniem się zabiegowi, chirurg wyjaśnia jakie mogą być następstwa spożycia alkoholu oraz jakie zachowania są niedozwolone przez okres posiadania w swoim ciele disulfiramu. Wszystko jest więc jak najbardziej bezpieczne i nie należy się obawiać o własne zdrowie. Zachęcamy do kontaktu z lekarzem bądź specjalistyczną kliniką w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat działania wszywki alkoholowej.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.