Nowoczesne urządzenia medycyny estetycznej

W dzisiejszym świecie coraz bardziej chcemy zadbać o swój wygląd zewnętrzny.

Medycyna estetyczna proponuje nam szereg zabiegów, w tym operacyjnych, które mogą poprawić naszą prezencję. Jednak kiedy nie chcemy poddawać się inwazyjnym zabiegom, można skorzystać z innych, które nie przynoszą efektów ubocznych.

Jakie istnieją nowoczesne urządzenia medycyny estetycznej?

Na rynku istnieje wiele metod przywracania naturalnego piękna. Poniżej zostały wyszczególnione te, które odznaczają się niską inwazyjnością, krótszym czasie rekonwalescencji, a przede wszystkim wysoką skutecznością.

Renuvion

Jest jedyną na świecie procedurą medyczną, wykorzystującą połączenie fal radiowych wraz z plazmą helową. Renuvion jest wykorzystywany podczas cięcia, wycinania, ablacji, a także koagulacji tkanek. Działanie tej metody jest bardzo proste: zjonizowany hel staje się plazmą helową. To pozwala uzyskać natychmiastowy efekt podgrzania oraz schłodzenia tkanek skórnych.

Renuvion zapewnia maksymalną precyzję, ale także większą kontrolę ciepła. Ta metoda wyróżnia się spośród innych swoją efektywnością oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa. Ponadto wymaga znacznie krótszego okresu rekonwalescencji, aniżeli w przypadku innych urządzeń. Dzięki tej technologii skóra natychmiast się napina i ujędrnia, co pozwala modelować sylwetkę.

Oprócz tego Renuvion świetnie sprawdza się podczas eliminacji zmarszczek, blizn, przebarwień, jak i również jako zabieg uzupełniający po przebytej liposukcji. To urządzenie sprawdza się zarówno wewnątrz podczas obkurczania i stymulowaniu produkcji włókien kolagenowych, jak na zewnątrz w trakcie usuwania nieestetycznych zmian skórnych.

ThermaVein

Tę metodę wykorzystuje się podczas zamykania naczynek podskórnych na twarzy i pozostałych częściach ciała. Jest to najbezpieczniejszy, a zarazem najskuteczniejszy dla tkanek skórnych zabieg. Sam proces jest szybki i bezbolesny, pomimo braku zastosowania znieczulenia.

Pajączki znikają, dzięki czemu skóra odzyskuje jednolity kolor, który widocznie się poprawia, a twarz staje się promienna. Ta metoda nie pozostawia sińców, oparzeń ani blizn. Wystarczą trzy zabiegi prądem, aby problem już nigdy więcej nie powrócił. Cera od razu nadaje się do innych zabiegów oraz nakładania makijażu.

Można usuwać naczynka zarówno na delikatnych częściach ciała np. okolice oczu czy ust, ale także na grubych warstwach skóry np. na udach. Mimo że nie trzeba stosować środków zabezpieczających cerę, to lepiej zrezygnować z opalania się w południe bez kosmetyków chroniących skórę.

ThermaVein wykorzystuje termokoagulację dzięki kontrolowanemu napięciu energii o wysokiej częstotliwości do zamykania rozszerzonych naczynek. Bardzo cienka igła precyzyjnie dostarcza energię do miejsca przeprowadzanego zabiegu. Na twarzy zabiegi z wykorzystaniem ThermaVein przeprowadza się ok. 15 minut, a w trakcie jego wykonywania wykorzystuje się do 200-300 impulsów wyemitowanych przez urządzenie.

Po zabiegu mogą być widoczne strupki, znikają jednak po kilku dniach do maksymalnie dwóch miesięcy – w zależności od partii ciała. Tuż po skończonej procedurze mogą się pojawić zaczerwienienia i niewielki obrzęk, lecz znikają po kilku godzinach. Po leczeniu nie trzeba unikać słońca ani ubierać wyrobów uciskowych.

urządzenie do medycyny estetycznej

DualHi 

Ta metoda sprawdza się podczas podnoszenia i napinania skóry. Pozwala na likwidację zwiotczałych policzków, uniesienie brwi, uwydatnienie linii żuchwy, a także usunięcie drugiego podbródka. Po przeprowadzonym zabiegu twarz wygląda na odświeżoną oraz młodszą.

Modelowanie buzi jest niezwykle precyzyjne, natomiast odmładzanie skóry spektakularne. Efekt podniesienia oraz zwiększenia napięcia skóry można również osiągnąć w pozostałych newralgicznych miejscach tj. brzuch, kolana czy uda.

Zabieg w większości przypadków wystarczy przeprowadzić tylko raz. Polega on na przyłożeniu głowicy, które emituje fale dźwiękowe wnikające w głąb skóry. Dzięki kontroli głębokości działania sprzętu można kontrolować głębokość oddziaływania urządzenia, a zarazem obkurczenie zarówno na płytkim i głębokim poziomie, co zwiększa efektywność liftingu wykonywanego tą metodą.

Podczas trwania zabiegu można odczuwać ból, lecz można go wyeliminować, zażywając wcześniej tabletkę przeciwbólową. Warto w tej kwestii skonsultować się wcześniej z lekarzem prowadzącym zabieg.

Renuvion, DualHi oraz ThermaVein to trzy zabiegi z użyciem urządzeń medycyny estetycznej, które gwarantują wysoką skuteczność działania bez długiego okresu rekonwalescencji. Ich działanie jest zazwyczaj natychmiastowe oraz trwałe. W przypadku głębokich zmian skórnych procedurę trzeba powtórzyć, niemniej jednak w pozostałych przypadkach wystarczy jednorazowa sesja. Dzięki tym rozwiązaniom zyskujemy młody i zdrowy wygląd w krótkim czasie i na długie lata.