Peeling kawitacyjny zalecany jest dla osób, które są niezadowolone ze stanu swojej skóry – ma ona rozszerzone pory, jest szara i zmęczona, a także pojawiają się na niej drobne wypryski. To jeden z zabiegów, którego regularne i prawidłowe wykonywanie, znacznie poprawia stan naszej skóry.
Cały zabieg wykonywany jest przy pomocy ultradźwięków, poprawiających wygląd skóry. Dzieje się tak za sprawą mikromasażu, któremu poddawana jest cera. Poprawia on mikrokroążenie, dotlenia komórki, działa również odprężająco i regenerująco. W trakcie zabiegu usuwany jest również nadmiar sebum z miezków włosowych i porów, dzięki czemu znacznie się one zwężają, co wpływa korzystnie na estetyczny wygląd twarzy.
Peeling kawitacyjny stosowany jest jako metoda wspomagająca leczenie trądziku, również tego o dość dużym nasileniu. Wspomaga on również usuwanie toksyn z organizmu.
Wskazania do zabiegu
Warto wykonać zabieg niezależnie od naszego typu cery. Szczególne wskazanie do peelingu kawitacyjnego mają osoby, które zmagają się z trądzikiem różowawym. Chętnie poddają się zabiegowi również osoby, mające problem z zaskórnikami i wągrami. Zrogowaciały naskórek i wcześniej wspomniane rozszerzone pory, również są wskazaniami do wykonania tego rodzaju peelingu. Często panie wykonują go również w celu zregenerowania naskórka, a także gdy chcą poprawić stan swojej cery, zauważając, że wygląda ona na zmęczoną.
Peeling kawitacyjny wykonywany regularnie, może likwidować delikatne przebarwienia. Czasem kosmetolodzy rozpoczynają od peelingu kawitacyjnego pozostałe zabiegi na twarz.
Przeciwskazania do peelingu kawitacyjnego
Zabiegu nie powinny wykonywać kobiety w ciąży. Należy również skorzystać z innego rodzaju pielęgnacji, jeśli zmagamy się z osteoporozą. Rozrusznik serca również uważany jest za czynnik uniemożliwiający wykonanie zabiegu.
Najczęściej peeling kawitacyjny wykonują dermatolodzy lub kosmetolodzy. Na samym początku, skóra pacjenta jest nawilżana, a następnie za pomocą szpatułki emitującej ultradźwięki, wykonywany jest masaż skóry. Niektórym przypomina on lekkie drapanie. Oczyszczane są poszczególne partie twarzy, takie jak nos, broda, czoło, policzki. Po wykonanym masażu, specjalista nakłada na twarz pacjenta specjalną maseczkę lub grubą warstwę kremu nawilżającego.
Zabieg trwa zwykle około 40 minut. Jego koszt mieści się w granicach 150 – 200 zł. Warto wykonać kilka serii, dla uzyskania jak najlepszych i przede wszystkim trwałych efektów.
Około 1 -2 dni po zabiegu, skóra może być lekko zaczerwieniona. Warto stosować wtedy kremy nawilżające z wysokim filtrem (nawet 50 SPF), by nie doprowadzić do powstania nieestetycznych przebarwień.
Zalety peelingu kawitacyjnego
Przede wszystkim – zabieg jest skuteczny i bezbolesny. Dzięki niemu ulega znacznej poprawie mikrokrążenie. Wzmaga się produkcja kolagenu, więc skóra staje się zdrowsza i bardziej napięta. Blizny znacznie się spłycają, a niewielkie przebarwienia stają się znacznie mniej widoczne.
To jeden ze stosunkowo niedrogich zabiegów, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jego efekty widoczne są dość szybko, a natychmiastowe działanie odprężające pozwala się zrelaksować już w trakcie jego trwania. Cera po kilku seriach staje się gładsza i bardziej promienna.
Pamiętajmy, że zabiegi kosmetyczne powinniśmy wykonywać tylko w specjalnych salonach. Nie dajmy się zwieść reklamom urządzeń służących do domowego wykonania peelingu kawitacyjnego. Znacznie mijają się one z prawdą i mogą prowadzić do trwałych uszkodzeń naskórka. Kosmetolog lub dermatolog wiedzą, jak wykonać całość zabiegu, by wywołać pożądane skutki, bez ryzyka efektów ubocznych.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.